Türkçe English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Haberler

HİTİT ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DERGİSİ

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi hakemli ve bilimsel bir süreli yayın organıdır. Yılda iki sayı olarak yayımlanır. Dergide yayınlanan yazıların her türlü içerik sorumluluğu yazarlarına ait olup Fakültemizin kurumsal görüşünü yansıtmamaktadır. Yazılar yayıncı kuruluştan izin alınmadan kısmen veya tamamen bir başka yerde yayınlanamaz.

Yazı kabulü -30.03.2018 13:02:24

Dergimize yazı kabulü artık sitemizin  sol tarafındaki menüde yer alan Makale Takip Sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple makale veya diğer yazılarını göndermek isteyenlerin öncelikle sisteme üye olmaları gerekmektedir. Sisteme üye olurken yazar sürekli kullandığı bir mail adresini kaydetmelidir. Çünkü bu mail adresi hem sisteme girerken kullanıcı adı olacak kaydedilmekte hem de yazının bütün süreçleriyle ilgili haberler sistem tarafından mail üzerinden yazara veya hakemlere iletilmektedir. Üye kayıt esnasında yazar kendi fotoğrafını jpeg formatında küçük boyutla (en fazla 50 kb) eklemelidir. Kayıt gerçekleştirildikten sonra üye tarafından mail onayı yapılmalı ve daha sonra yönetici onayı beklenmelidir (en geç 24 saat). Yönetici onayı gerçekleştirilince sistem tarafından maile üyeye bilgi verilmektedir.

Üye kaydı onaylandıktan sonra üye kendi kullanıcı adı ve şifresiyle Makale Takip Sistemine girilerek makale veya yazısını sisteme kaydetmelidir. Makaleler kaydedilirken mutlaka "İsnad Atıf Sistemi" ne uygun olarak hazırlanmalıdır. İsnad Atıf Sistemi için tıklayın.

Yazar yazısına ait bütün süreçleri sistemden takip edebilmektedir.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Dergimizin tarandığı indeksler -07.09.2016 16:53:35

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir

TÜBİTAK ULAKBİM Sosyal ve Beşeri Bilimler Veritabanı

Ebscohost: Academic Search Complete

Asosindex: Sosyal Bilimler İndeksi

Arastirmax: Bilimsel Yayın İndeksi

CrossRef

ESCI: Emerging Sources Citation Index

Dergimiz yukarıda logoları ve isimleri yer alan ulusal ve uluslararası indeksler tarafından taranmaktadır. Ayrıca dergimiz ebscohostun işbirliği yaptığı diğer uluslararası indekslere de girmektedir.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

    MAKALELERİN HAKEMLENME SÜRECİ

    DEĞERLİ YAZARLARIMIZ,

    MEVCUT MAKALELERİMİZİN HAKEMLEMESİ, 3 EKİM 2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAYIN KURULUMUZ TOPLANTISINDA YAPILACAK OLUP AYNI HAFTA İÇERİSİNDE TAYİN EDİLEN HAKEMLERE GÖNDERİLMESİ PLANLANMAKTADIR. 

    NOT: 15 EYLÜL 2018 İTİBARİYLE BÜTÜN MAKALELERİN DERGİPARK ÜZERİNDEN GÖNDERİLMESİ ÖZELLİKLE RİCA OLUNUR.

     

     

     

              

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     Adres : Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi Mimar Sinan Mah. 3. Cad. ÇORUM
Telefon : 0 (364) 2346358 Faks : 0 (364) 2346357
Eposta : ilafdergi@hitit.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri